Roving Networks / Microchip Technology DSC1001CI5-009.6000
Mfr. Part # :
DSC1001CI5-009.6000
Description
MEMS OSC XO 9.6000MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1001CI5-009.6000 PDF
Price is not available, please RFQ
DSC1001CI5-009.6000 Tech Specifications
  • Series:DSC1001
  • Package:Tube
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:9.6 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.8 ~ 3.3V
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):6.3mA
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)