Roving Networks / Microchip Technology DSC1001CE1-019.2000
Mfr. Part # :
DSC1001CE1-019.2000
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1001CE1-019.2000 PDF
Price is not available, please RFQ
DSC1001CE1-019.2000 Tech Specifications
  • Series:DSC1001
  • Package:Tube
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:19.2 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:1.8 ~ 3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):6.3mA
  • Ratings:AEC-Q100
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)