Connex (Amphenol RF) 175101-R2-11.00
Manufacturer :
Connex (Amphenol RF)
Mfr. Part # :
175101-R2-11.00
Description
CBL ASSY N TYPE PLUG .141 11"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
175101-R2-11.00 PDF
Price is not available, please RFQ
175101-R2-11.00 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Style:N-Type to N-Type
  • 1st Connector:N-Type Plug
  • 2nd Connector:N-Type Plug
  • 1st Contact Gender:Male
  • 2nd Contact Gender:Male
  • Length:11.000" (279.40mm)
  • Cable Type:Hand Formable .141
  • Cable Impedance:-
  • Connector Impedance:-
  • Overall Impedance:50 Ohms