DGT Technology ADRF5250BCPZRL
Manufacturer :
DGT Technology
Mfr. Part # :
ADRF5250BCPZRL
Description
IC RF SWITCH SP5T 24LFCSP
Catalog
RF Switches
DataSheet
ADRF5250BCPZRL PDF
Price is not available, please RFQ
ADRF5250BCPZRL Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • RF Type:General Purpose
  • Topology:Absorptive
  • Circuit:SP5T
  • Frequency Range:100MHz ~ 6GHz
  • Isolation:46dB
  • Insertion Loss:1.8dB
  • Test Frequency:6GHz
  • P1dB:-
  • IIP3:57dBm
  • Features:-
  • Impedance:50Ohm
  • Voltage - Supply:3V ~ 5.25V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TC)