DGT Technology ADG901BCPZ-500RL7
Manufacturer :
DGT Technology
Mfr. Part # :
ADG901BCPZ-500RL7
Description
IC RF SWITCH SPST 2.5GHZ 8LFCSP
Catalog
RF Switches
DataSheet
ADG901BCPZ-500RL7 PDF
Price is not available, please RFQ
ADG901BCPZ-500RL7 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • RF Type:General Purpose
  • Topology:Absorptive
  • Circuit:SPST
  • Frequency Range:0Hz ~ 2.5GHz
  • Isolation:40dB
  • Insertion Loss:0.8dB
  • Test Frequency:1GHz
  • P1dB:17dBm
  • IIP3:36dBm
  • Features:-
  • Impedance:50Ohm
  • Voltage - Supply:1.65V ~ 2.75V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C