DGT Technology LT1121IST-3.3#PBF
Manufacturer :
DGT Technology
Mfr. Part # :
LT1121IST-3.3#PBF
Description
IC REG LIN 3.3V 150MA SOT223-3
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear
DataSheet
LT1121IST-3.3#PBF PDF
Price is not available, please RFQ
LT1121IST-3.3#PBF Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Output Configuration:Positive
  • Output Type:Fixed
  • Number of Regulators:1
  • Voltage - Input (Max):30V
  • Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
  • Voltage - Output (Max):-
  • Voltage Dropout (Max):0.7V @ 150mA
  • Current - Output:150mA
  • Current - Quiescent (Iq):50 µA
  • Current - Supply (Max):14 mA
  • PSRR:58dB (120Hz)
  • Control Features:Enable
  • Protection Features:Over Temperature, Reverse Polarity
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C