DGT Technology LT3500IDD#PBF
Manufacturer :
DGT Technology
Mfr. Part # :
LT3500IDD#PBF
Description
IC REG DL BUCK/LINEAR 12DFN
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear + Switching
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
LT3500IDD#PBF PDF
Price is not available, please RFQ
LT3500IDD#PBF Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Topology:Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (1)
  • Number of Outputs:2
  • Frequency - Switching:500kHz ~ 2.4MHz
  • Voltage/Current - Output 1:0.8V ~ 38.9V, 2A
  • Voltage/Current - Output 2:Adjustable, 13mA
  • Voltage/Current - Output 3:-
  • w/LED Driver:No
  • w/Supervisor:No
  • w/Sequencer:No
  • Voltage - Supply:3V ~ 36V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C