DGT Technology AD8010ARZ-16
Manufacturer :
DGT Technology
Mfr. Part # :
AD8010ARZ-16
Description
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 16SOIC
Catalog
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
AD8010ARZ-16 PDF
Price is not available, please RFQ
AD8010ARZ-16 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Amplifier Type:Current Feedback
  • Number of Circuits:1
  • Output Type:-
  • Slew Rate:800V/µs
  • Gain Bandwidth Product:-
  • -3db Bandwidth:230 MHz
  • Current - Input Bias:10 µA
  • Voltage - Input Offset:5 mV
  • Current - Supply:15.5mA
  • Current - Output / Channel:200 mA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±):9V ~ 12V, ±4.5V ~ 6V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)