DGT Technology ADA4610-2ARMZ-RL
Manufacturer :
DGT Technology
Mfr. Part # :
ADA4610-2ARMZ-RL
Description
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8MSOP
Catalog
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
DataSheet
ADA4610-2ARMZ-RL PDF
Price is not available, please RFQ
ADA4610-2ARMZ-RL Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Amplifier Type:J-FET
  • Number of Circuits:2
  • Output Type:Rail-to-Rail
  • Slew Rate:61V/µs
  • Gain Bandwidth Product:16.3 MHz
  • -3db Bandwidth:9.5 MHz
  • Current - Input Bias:5 pA
  • Voltage - Input Offset:400 µV
  • Current - Supply:1.6mA (x2 Channels)
  • Current - Output / Channel:79 mA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±):10V, ±5V ~ 15V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)