DGT Technology LT1125CSW#PBF
Mfr. Part # :
LT1125CSW#PBF
Description
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 16SO
Catalog
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
DataSheet
LT1125CSW#PBF PDF
Price is not available, please RFQ
LT1125CSW#PBF Tech Specifications
  • Series:LT®
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Amplifier Type:General Purpose
  • Number of Circuits:4
  • Output Type:-
  • Slew Rate:4.5V/µs
  • Gain Bandwidth Product:12.5 MHz
  • -3db Bandwidth:-
  • Current - Input Bias:8 nA
  • Voltage - Input Offset:30 µV
  • Current - Supply:2.3mA (x4 Channels)
  • Current - Output / Channel:-
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±):8V ~ 44V
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)