DGT Technology ADG1206YRUZ
Mfr. Part # :
ADG1206YRUZ
Description
IC MULTIPLEXER 16X1 28TSSOP
DataSheet
ADG1206YRUZ PDF
Price is not available, please RFQ
ADG1206YRUZ Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:-
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:16:1
  • Number of Circuits:1
  • On-State Resistance (Max):200Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):3.5Ohm
  • Voltage - Supply, Single (V+):5V ~ 16.5V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):±5V ~ 16.5V
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):95ns, 100ns
  • -3db Bandwidth:280MHz
  • Charge Injection:0.5pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):2pF, 12pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):200pA
  • Crosstalk:-85dB @ 1MHz
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)