DGT Technology ADGS1409BCPZ
Manufacturer :
DGT Technology
Mfr. Part # :
ADGS1409BCPZ
Description
IC SWITCH DUAL 24LFCSP
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
ADGS1409BCPZ PDF
Price is not available, please RFQ
ADGS1409BCPZ Tech Specifications
  • Series:*
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:-
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:4:1
  • Number of Circuits:2
  • On-State Resistance (Max):4.7Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):200mOhm
  • Voltage - Supply, Single (V+):12V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):±15V
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):165ns, 155ns
  • -3db Bandwidth:115MHz
  • Charge Injection:50pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):14pF, 40pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):200pA
  • Crosstalk:-70dB @ 1MHz
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C