DGT Technology ADG1604BCPZ-REEL
Manufacturer :
DGT Technology
Mfr. Part # :
ADG1604BCPZ-REEL
Description
IC MULTIPLEXER 4X1 16LFCSP
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
ADG1604BCPZ-REEL PDF
Price is not available, please RFQ
ADG1604BCPZ-REEL Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:SP4T
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:4:1
  • Number of Circuits:1
  • On-State Resistance (Max):1.1Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):30mOhm
  • Voltage - Supply, Single (V+):3.3V ~ 16V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):±3.3V ~ 8V
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):95ns, 173ns
  • -3db Bandwidth:19MHz
  • Charge Injection:125pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):60pF, 270pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):200pA
  • Crosstalk:-70dB @ 1MHz
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)