DGT Technology ADG1204YRUZ
Mfr. Part # :
ADG1204YRUZ
Description
IC MULTIPLEXER 4X1 14TSSOP
DataSheet
ADG1204YRUZ PDF
Price is not available, please RFQ
ADG1204YRUZ Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:SP4T
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:4:1
  • Number of Circuits:1
  • On-State Resistance (Max):190Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):6Ohm
  • Voltage - Supply, Single (V+):12V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):±15V
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):85ns, 110ns
  • -3db Bandwidth:800MHz
  • Charge Injection:-0.7pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):1.5pF, 4.2pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):100pA
  • Crosstalk:-80dB @ 1MHz
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)