DGT Technology ADG1201BRJZ-R2
Manufacturer :
DGT Technology
Mfr. Part # :
ADG1201BRJZ-R2
Description
IC SWITCH SPST NO SOT23
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
ADG1201BRJZ-R2 PDF
Price is not available, please RFQ
ADG1201BRJZ-R2 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:SPST - NO
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:1:1
  • Number of Circuits:1
  • On-State Resistance (Max):200Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):-
  • Voltage - Supply, Single (V+):5V ~ 16.5V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):±5V ~ 16.5V
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):170ns, 105ns
  • -3db Bandwidth:660MHz
  • Charge Injection:-0.8pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):3pF, 3.3pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):100pA
  • Crosstalk:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)