DGT Technology ADGS1208BCPZ-RL7
Manufacturer :
DGT Technology
Mfr. Part # :
ADGS1208BCPZ-RL7
Description
IC SWITCH SINGLE 24LFCSP
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
ADGS1208BCPZ-RL7 PDF
Price is not available, please RFQ
ADGS1208BCPZ-RL7 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:-
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:8:1
  • Number of Circuits:1
  • On-State Resistance (Max):200Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):3.5Ohm
  • Voltage - Supply, Single (V+):12V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):±15V
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):110ns, 135ns
  • -3db Bandwidth:550MHz
  • Charge Injection:0.4pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):1pF, 5pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):100pA
  • Crosstalk:-85dB @ 1MHz
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C