DGT Technology ADSP-BF533SBBC500
Manufacturer :
DGT Technology
Mfr. Part # :
ADSP-BF533SBBC500
Description
IC DSP CTLR 16B 500MHZ 160CSBGA
Catalog
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
DataSheet
ADSP-BF533SBBC500 PDF
Price is not available, please RFQ
ADSP-BF533SBBC500 Tech Specifications
  • Series:Blackfin®
  • Package:Tray
  • Part Status:Obsolete
  • Type:Fixed Point
  • Interface:SPI, SSP, UART
  • Clock Rate:500MHz
  • Non-Volatile Memory:ROM (1kB)
  • On-Chip RAM:148kB
  • Voltage - I/O:3.30V
  • Voltage - Core:1.20V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)