Triad Magnetics VPL36-140
Mfr. Part # :
VPL36-140
Description
PWR XFMR LAMINATED 5.0VA CHAS MT
DataSheet
VPL36-140 PDF
Price is not available, please RFQ
VPL36-140 Tech Specifications
  • Type:Laminated Core
  • Voltage - Primary:115V, 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load):36V
  • Current - Output (Max):140mA
  • Center Tap:No
  • Power - Max:5.0VA
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Termination Style:Wire Leads
  • Size / Dimension:36.52mm L x 60.33mm W
  • Height - Seated (Max):36.52mm