Triad Magnetics VPM100-5000
Mfr. Part # :
VPM100-5000
Description
PWR XFMR TORO 500VA CHAS MT
DataSheet
VPM100-5000 PDF
Price is not available, please RFQ
VPM100-5000 Tech Specifications
  • Type:Toroidal
  • Voltage - Primary:100V, 120V, 220V, 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 50V, Series 100V
  • Current - Output (Max):Parallel 10A, Series 5A
  • Center Tap:No
  • Power - Max:500VA
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Termination Style:Wire Leads
  • Size / Dimension:147.00mm Dia
  • Height - Seated (Max):64.00mm