Triad Magnetics VPP24-100
Mfr. Part # :
VPP24-100
Description
PWR XFMR LAMINATED 2.5VA TH
DataSheet
VPP24-100 PDF
Price is not available, please RFQ
VPP24-100 Tech Specifications
  • Series:PC Mount: World Series™
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Laminated Core
  • Voltage - Primary:115V, 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 12V, Series 24V
  • Current - Output (Max):Parallel 200mA, Series 100mA
  • Center Tap:No
  • Power - Max:2.5VA
  • Mounting Type:Through Hole
  • Termination Style:PC Pin
  • Size / Dimension:41.28mm L x 33.32mm W
  • Height - Seated (Max):28.58mm