Triad Magnetics VPL24-400
Mfr. Part # :
VPL24-400
Description
PWR XFMR LAMINATED 10.0VA CHAS
DataSheet
VPL24-400 PDF
Price is not available, please RFQ
VPL24-400 Tech Specifications
  • Type:Laminated Core
  • Voltage - Primary:115V, 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load):24V
  • Current - Output (Max):410mA
  • Center Tap:No
  • Power - Max:10.0VA
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Termination Style:Wire Leads
  • Size / Dimension:36.52mm L x 71.44mm W
  • Height - Seated (Max):44.45mm