Triad Magnetics VPP36-280
Mfr. Part # :
VPP36-280
Description
PWR XFMR LAMINATED 10VA TH
DataSheet
VPP36-280 PDF
Price is not available, please RFQ
VPP36-280 Tech Specifications
  • Series:PC Mount: World Series™
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Laminated Core
  • Voltage - Primary:115V, 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 18V, Series 36V
  • Current - Output (Max):Parallel 560mA, Series 280mA
  • Center Tap:No
  • Power - Max:10VA
  • Mounting Type:Through Hole
  • Termination Style:PC Pin
  • Size / Dimension:47.63mm L x 39.67mm W
  • Height - Seated (Max):34.93mm