Triad Magnetics VPT30-3330
Mfr. Part # :
VPT30-3330
Description
PWR XFMR TORO 100VA CHAS MT
DataSheet
VPT30-3330 PDF
Price is not available, please RFQ
VPT30-3330 Tech Specifications
  • Type:Toroidal
  • Voltage - Primary:115V, 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 15V, Series 30V
  • Current - Output (Max):Parallel 6.66A, Series 3.33A
  • Center Tap:No
  • Power - Max:100VA
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Termination Style:Wire Leads
  • Size / Dimension:87.00mm Dia x 47.00mm W
  • Height - Seated (Max):51.0mm