Carlo Gavazzi A82-20250
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
A82-20250
Description
CURR TRANSFORMER 250A 4-20MA DC
Catalog
Current Sense Transformers
DataSheet
A82-20250 PDF
Price is not available, please RFQ
A82-20250 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Frequency Range:40Hz ~ 1kHz
  • Type:Non-Invasive (Solid Core)
  • Current Rating (Amps):-
  • Inductance:-
  • ET (Volt-Time):-
  • Turns Ratio - Primary:Secondary:-
  • Current Ratio:Chassis Mount
  • DC Resistance (DCR):3.740" L x 0.787" W (95.00mm x 20.00mm)
  • Ratings:2.657" (67.50mm)