E-Z-Hook 604XR-60BLK
Mfr. Part # :
604XR-60BLK
Description
MINI HOOK TO MINI HOOK 60"
DataSheet
604XR-60BLK PDF
Price is not available, please RFQ
604XR-60BLK Tech Specifications
  • 2nd Connector:Mini Hook
  • Cable Length:60.0" (1524.00mm)
  • Contents:1 Lead, Black
  • Material - Insulation:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Wire Gauge:18 AWG
  • Voltage - Rated:5000VDC (5kV)
  • Current Rating (Amps):4 A
  • Temperature Range:221°F (105°C)