E-Z-Hook 684-36GRY
Mfr. Part # :
684-36GRY
Description
TEST LEAD GATOR TO GATOR 36"
DataSheet
684-36GRY PDF
Price is not available, please RFQ
684-36GRY Tech Specifications
  • Cable Length:36.0" (914.40mm)
  • Contents:1 Lead, Gray
  • Material - Insulation:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Wire Gauge:18 AWG
  • Voltage - Rated:5000VDC (5kV)
  • Current Rating (Amps):4 A
  • Temperature Range:221°F (105°C)