E-Z-Hook 691-18BLK
Manufacturer :
E-Z-Hook
Mfr. Part # :
691-18BLK
Description
TEST LEAD GATOR TO SOCKET 18"
Catalog
Test Leads - Jumper, Specialty
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
691-18BLK PDF
Price is not available, please RFQ
691-18BLK Tech Specifications
  • Series:691
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Configuration:Alligator to Socket
  • 1st Connector:Alligator Clip, Insulated
  • 2nd Connector:Socket, Round, 0.080" (2.03mm)
  • Cable Length:18.0" (457.20mm)
  • Contents:1 Lead, Black
  • Material - Insulation:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Wire Gauge:18 AWG