E-Z-Hook 684-36BLK
Manufacturer :
E-Z-Hook
Mfr. Part # :
684-36BLK
Description
TEST LEAD GATOR TO GATOR 36"
Catalog
Test Leads - Jumper, Specialty
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
684-36BLK PDF
Price is not available, please RFQ
684-36BLK Tech Specifications
  • Series:684
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Configuration:Alligator to Alligator
  • 1st Connector:Alligator Clip, Insulated
  • 2nd Connector:Alligator Clip, Insulated
  • Cable Length:36.0" (914.40mm)
  • Contents:1 Lead, Black
  • Material - Insulation:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Wire Gauge:18 AWG
  • Voltage - Rated:5000VDC (5kV)
  • Current Rating (Amps):4 A
  • Temperature Range:221°F (105°C)