E-Z-Hook AXM-12BLK
Manufacturer :
E-Z-Hook
Mfr. Part # :
AXM-12BLK
Description
MICRO HOOK TO TIP PLUG 12"
Catalog
Test Leads - Jumper, Specialty
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
AXM-12BLK PDF
Price is not available, please RFQ
AXM-12BLK Tech Specifications
  • Series:E-Z-MICRO-HOOK™ XM
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Configuration:Grabber, Hook to Pin Tip
  • 1st Connector:Micro Hook
  • 2nd Connector:Tip Plug
  • Cable Length:12.0" (304.80mm)
  • Contents:1 Lead, Black
  • Material - Insulation:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Wire Gauge:22 AWG