E-Z-Hook 204-36WBLK
Manufacturer :
E-Z-Hook
Mfr. Part # :
204-36WBLK
Description
MINI HOOK TO MINI HOOK 36"
Catalog
Test Leads - Jumper, Specialty
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
204-36WBLK PDF
Price is not available, please RFQ
204-36WBLK Tech Specifications
  • Series:E-Z-MINI-HOOK™ X100W
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Configuration:Grabber, Hook to Grabber, Hook
  • 1st Connector:Mini Hook
  • 2nd Connector:Mini Hook
  • Cable Length:36.0" (914.40mm)
  • Contents:1 Lead, Black
  • Material - Insulation:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Wire Gauge:22 AWG
  • Voltage - Rated:1000V (1kV)
  • Current Rating (Amps):2.5 A
  • Temperature Range:221°F (105°C)