Pomona Electronics 3352N-A-60
Manufacturer :
Pomona Electronics
Mfr. Part # :
3352N-A-60
Description
TEST LEAD GATOR TO WECO 310 60"
Catalog
Test Leads - Jumper, Specialty
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
3352N-A-60 PDF
Price is not available, please RFQ
3352N-A-60 Tech Specifications
  • Series:3352
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Configuration:Alligator to Phone Plug
  • 1st Connector:Alligator Clip, Insulated (2)
  • 2nd Connector:WECO 310 (PJ-051) Phone Plug
  • Cable Length:60.0" (1524.00mm)
  • Contents:1 Cable, Gray, Black and Red Leads, Red Plug
  • Material - Insulation:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Wire Gauge:18 AWG, 20 AWG
  • Voltage - Rated:150VAC, DC
  • Current Rating (Amps):5 A
  • Temperature Range:122°F (50°C)