Mueller Electric Co. BU-3030-A-36-2
Mfr. Part # :
BU-3030-A-36-2
Description
TEST LEAD GATOR TO GATOR 36"
DataSheet
BU-3030-A-36-2 PDF
Price is not available, please RFQ
BU-3030-A-36-2 Tech Specifications
  • Cable Length:36.0" (914.40mm)
  • Contents:1 Lead, Red
  • Material - Insulation:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Wire Gauge:20 AWG
  • Voltage - Rated:300V
  • Current Rating (Amps):10 A
  • Temperature Range:221°F (105°C)