Mueller Electric Co. BU-1010-A-24-0
Mfr. Part # :
BU-1010-A-24-0
Description
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 24"
DataSheet
BU-1010-A-24-0 PDF
Price is not available, please RFQ
BU-1010-A-24-0 Tech Specifications
  • 2nd Connector:Micro Hook
  • Cable Length:24.0" (609.60mm)
  • Contents:1 Lead, Black
  • Material - Insulation:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Wire Gauge:20 AWG
  • Voltage - Rated:300V
  • Current Rating (Amps):5 A
  • Temperature Range:221°F (105°C)