Magna-Power Electronics SL300-5/UI+LXI
Mfr. Part # :
SL300-5/UI+LXI
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 1.5 KW
DataSheet
SL300-5/UI+LXI PDF
Price is not available, please RFQ
SL300-5/UI+LXI Tech Specifications
  • Type:Rack Mount (AC to DC)
  • Voltage - Supply:85 ~ 265VAC
  • Voltage - Output:0 ~ 300VDC
  • Current - Output:0 ~ 5A
  • Number of Outputs:-
  • Size / Dimension:24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
  • Features:Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
  • Power (Watts):1500W