Magna-Power Electronics SL200-13/UI2+LXI
Manufacturer :
Magna-Power Electronics
Mfr. Part # :
SL200-13/UI2+LXI
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 2.6 KW
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
SL200-13/UI2+LXI PDF
Price is not available, please RFQ
SL200-13/UI2+LXI Tech Specifications
  • Series:SL
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Rack Mount (AC to DC)
  • Voltage - Supply:187 ~ 265VAC
  • Voltage - Output:0 ~ 200VDC
  • Current - Output:0 ~ 13A
  • Display Type:LED
  • Number of Characters:3.5, 4
  • Number of Outputs:-
  • Size / Dimension:24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
  • Features:Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
  • Power (Watts):2600W