Magna-Power Electronics SL1250-3.2/480+LXI
Mfr. Part # :
SL1250-3.2/480+LXI
Description
PWR SUP 0-1250VDC 4000W 0-3.2A
DataSheet
SL1250-3.2/480+LXI PDF
Price is not available, please RFQ
SL1250-3.2/480+LXI Tech Specifications
  • Type:Rack Mount (AC to DC)
  • Voltage - Supply:480VAC
  • Voltage - Output:0 ~ 1250VDC
  • Current - Output:0 ~ 3.2A
  • Number of Outputs:-
  • Size / Dimension:24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 43.69mm)
  • Features:Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
  • Power (Watts):4000W