Magna-Power Electronics SL1000-6/480+LXI
Mfr. Part # :
SL1000-6/480+LXI
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 6 KW 0
DataSheet
SL1000-6/480+LXI PDF
Price is not available, please RFQ
SL1000-6/480+LXI Tech Specifications
  • Type:Rack Mount (AC to DC)
  • Voltage - Supply:480VAC
  • Voltage - Output:0 ~ 1000VDC
  • Current - Output:0 ~ 6A
  • Number of Outputs:-
  • Size / Dimension:24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
  • Features:Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
  • Power (Watts):6000W