Magna-Power Electronics SL16-162/UI2+LXI
Mfr. Part # :
SL16-162/UI2+LXI
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 2.6 KW
DataSheet
SL16-162/UI2+LXI PDF
Price is not available, please RFQ
SL16-162/UI2+LXI Tech Specifications
  • Type:Rack Mount (AC to DC)
  • Voltage - Supply:187 ~ 265VAC
  • Voltage - Output:0 ~ 16VDC
  • Current - Output:0 ~ 162A
  • Number of Outputs:-
  • Size / Dimension:24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
  • Features:Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
  • Power (Watts):2600W