Magna-Power Electronics SL80-100/480+LXI
Mfr. Part # :
SL80-100/480+LXI
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 8 KW 0
DataSheet
SL80-100/480+LXI PDF
Price is not available, please RFQ
SL80-100/480+LXI Tech Specifications
  • Type:Rack Mount (AC to DC)
  • Voltage - Supply:480VAC
  • Voltage - Output:0 ~ 80VDC
  • Current - Output:0 ~ 100A
  • Number of Outputs:-
  • Size / Dimension:24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
  • Features:Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
  • Power (Watts):8000W