Magna-Power Electronics SL100-60/208+LXI
Mfr. Part # :
SL100-60/208+LXI
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 6 KW 0
DataSheet
SL100-60/208+LXI PDF
Price is not available, please RFQ
SL100-60/208+LXI Tech Specifications
  • Type:Rack Mount (AC to DC)
  • Voltage - Supply:208VAC
  • Voltage - Output:0 ~ 100VDC
  • Current - Output:0 ~ 60A
  • Number of Outputs:-
  • Size / Dimension:24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
  • Features:Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
  • Power (Watts):6000W