TapeCase 1-100-KHN-1
Manufacturer :
TapeCase
Mfr. Part # :
1-100-KHN-1
Description
TAPE FILM AMBER 1" X 33.3 YDS
Catalog
Tape
DataSheet
1-100-KHN-1 PDF
Price is not available, please RFQ
1-100-KHN-1 Tech Specifications
  • Series:HN
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Tape Type:Film
  • Adhesive:-
  • Backing, Carrier:Polyimide
  • Thickness:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
  • Thickness - Adhesive:-
  • Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
  • Width:1.00" (25.40mm)