TapeCase KD-12MM-10000
Manufacturer :
TapeCase
Mfr. Part # :
KD-12MM-10000
Description
TAPE FILM AMBER 0.47" DIA
Catalog
Tape
DataSheet
KD-12MM-10000 PDF
Price is not available, please RFQ
KD-12MM-10000 Tech Specifications
  • Series:KD
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Tape Type:Film
  • Adhesive:Silicone
  • Backing, Carrier:Polyimide
  • Thickness:-
  • Thickness - Adhesive:-
  • Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
  • Width:0.47" (12.00mm) dia