TapeCase BA SERIES-0.47" X 36YD
Manufacturer :
TapeCase
Mfr. Part # :
BA SERIES-0.47" X 36YD
Description
TAPE FILM AMBER 0.47" X 36 YDS
Catalog
Tape
DataSheet
BA SERIES-0.47" X 36YD PDF
Price is not available, please RFQ
BA SERIES-0.47" X 36YD Tech Specifications
  • Series:BA
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Tape Type:Film
  • Adhesive:Acrylic
  • Backing, Carrier:Polyimide
  • Thickness:-
  • Thickness - Adhesive:-
  • Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
  • Width:0.47" (11.94mm)