TapeCase 12SQ-15-KHN-1-966
Manufacturer :
TapeCase
Mfr. Part # :
12SQ-15-KHN-1-966
Description
TAPE FILM AMBER 12" X 12"
Catalog
Tape
DataSheet
12SQ-15-KHN-1-966 PDF
Price is not available, please RFQ
12SQ-15-KHN-1-966 Tech Specifications
  • Series:HN
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Tape Type:Film
  • Adhesive:Acrylic, 966
  • Backing, Carrier:Polyimide
  • Thickness:-
  • Thickness - Adhesive:-
  • Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
  • Width:12.00" (304.80mm)
  • Length:12.00" (304.80mm)