ABLIC U.S.A. Inc. S-5844A55CC-M5T1U3
Mfr. Part # :
S-5844A55CC-M5T1U3
Description
THERMOSTAT 55DEGC ACT HI SOT23-5
DataSheet
S-5844A55CC-M5T1U3 PDF
Price is not available, please RFQ
S-5844A55CC-M5T1U3 Tech Specifications
  • Series:S-5844A
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Trip Temperature Threshold:-
  • Switching Temperature:55°C
  • Accuracy:±2.5°C
  • Current - Output (Max):10mA
  • Output Type:Open Drain
  • Output:Active High
  • Features:-
  • Voltage - Supply:1.65 V ~ 5.5 V
  • Current - Supply:180nA
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C