Carlo Gavazzi IBS04SF15M5NO
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
IBS04SF15M5NO
Description
IND PROX M4 SHORT 1.5MM NPN NO
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
IBS04SF15M5NO PDF
Price is not available, please RFQ
IBS04SF15M5NO Tech Specifications
  • Series:IBS
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:0.051" (1.3mm)
  • Output Type:NPN-NO, 3-Wire
  • Response Frequency:4.5kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Stainless Steel
  • Voltage - Supply:10V ~ 30V
  • Termination Style:Connector
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (TA)