Carlo Gavazzi ICB30L50N40PO
Mfr. Part # :
ICB30L50N40PO
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 40MM CYL
DataSheet
ICB30L50N40PO PDF
Price is not available, please RFQ
ICB30L50N40PO Tech Specifications
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:1.575" (40mm)
  • Output Type:PNP-NO, 4-Wire
  • Response Frequency:1kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Nickel-Plated Brass
  • Voltage - Supply:10V ~ 36V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C