Carlo Gavazzi IA12ELN04UC
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
IA12ELN04UC
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
IA12ELN04UC PDF
Price is not available, please RFQ
IA12ELN04UC Tech Specifications
  • Series:IA
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:0.157" (4mm)
  • Output Type:SCR
  • Response Frequency:1.2kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Stainless Steel
  • Voltage - Supply:10V ~ 40V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C