Carlo Gavazzi CA18CAN12PAM1
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
CA18CAN12PAM1
Description
SENSOR PROX CAP 3-12MM CYLINDER
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
CA18CAN12PAM1 PDF
Price is not available, please RFQ
CA18CAN12PAM1 Tech Specifications
  • Series:CA
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Sensor Type:Capacitive
  • Sensing Distance:0.118" ~ 0.472" (3mm ~ 12mm)
  • Output Type:PNP-NC/NO, 4-Wire
  • Response Frequency:50Hz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Plastic
  • Voltage - Supply:10V ~ 40V
  • Termination Style:Connector
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C