Carlo Gavazzi CA30CAN25BPM1IO
Mfr. Part # :
CA30CAN25BPM1IO
Description
CAP PROX M30 IO-LINK PLUG
DataSheet
CA30CAN25BPM1IO PDF
Price is not available, please RFQ
CA30CAN25BPM1IO Tech Specifications
  • Sensor Type:Capacitive
  • Sensing Distance:0.984" (25mm)
  • Output Type:NPN/PNP-NC/NO, 4-Wire
  • Response Frequency:50Hz
  • Shielding:Shielded
  • Material - Body:Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Voltage - Supply:10V ~ 40V
  • Termination Style:Connector
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C (TA)